BU BLOG NEDEN KURULDU?        İlk atkımı üniversiteyken erkek arkadaşıma örmüştüm. Her ne kadar örmek küçüklüğümden beri içimde kalan bir gizli hobi olsa da bunu faaliyete geçirebilmiştim. Ancak, örgü hakkında çok az şey biliyordum ve bu yüzden internet en büyük yardımcım oldu. Birbirinden harika örgü modelleri olsa da birçoğunun açıklaması yoktu ve ben de bu yüzden bu bloğu oluşturmaya karar verdim.

Türkçe harika bir dil, ancak kültürümüz örgü bakımından ne kadar zengin olsa da Türkçe kaynaklardan öğrenmek isteyenler için internet oldukça sınırlı. Halbuki örgü modelleri ve teknikleri ile ilgili yabancı kaynak sınırsız sayıda var. Ben de bundan yola çıkarak özellikle yabancı örgü tekniklerine ağırlık vereceğim. Zamanım yetebildiğince bunları derlemeye ve sizlere aktarmaya devam edeceğim. Aynı zamanda modelleri kendim de uygulayarak bloğumda yayınlayacağım.


Her türlü, bilgi, soru, merak ettikleriniz veya paylaşımlarınız için orgumeraklisi@gmail.com adresinden veya Facebook adresimden bana ulaşabilirsiniz.